Zasady działania aptek internetowych

Sprzedaż leków w formule handlu elektronicznego to rynek na poziomie około 40 mld złotych (dane na lata 2017-2018), stale rosnący. Zasady działania aptek internetowych różnią się od funkcjonowania zwykłych sklepów online. Jakie to zasady?

Apteka internetowa w praktyce

Bez oddziału stacjonarnego apteka internetowa nie może prowadzić podobnej działalności, co wynika bezpośrednio z aktualnych norm prawnych. Dlaczego? Pacjent, nawet w aptece internetowej powinien wymieniać wiadomości z wykwalifikowanym farmaceutą, a nie zwykłym sprzedawcą. Po drugie sprzedaż internetowa leków wiąże się z ich specjalistycznym przechowywaniem.

W czym tkwi oszczędność aptek internetowych?

Przy lekach refundowanych różnica pomiędzy apteką stacjonarną, a internetową jest niewidoczna. Natomiast przy kosmetykach, suplementach diety, zakupie urządzeń medycznych, leków przeciwbólowych z mocniejszym składem nie naruszasz już tak bardzo domowego budżetu. Konsumenci w e-aptekach poszukują coraz chętniej preparatów związanych z medycyną niekonwencjonalną. Społeczeństwo wraca wyraźnie do naturalnych metod terapeutycznych, a apteka internetowa służy fachowymi opisami, działem edukacyjnym, a nawet modelem dyskretnej wysyłki, który sprawdza się szczególnie dobrze przy suplementach diety na potencję.

Wskazówki dla pacjenta

Pacjent zainteresowany zakupem leków w aptece internetowej powinien skupić się na większych ilościach ze względu na optymalizację kosztów przesyłki kurierskiej. Wiarygodność współpracy z każdą e-apteką warto potwierdzić, aby nie narazić się na kontakt ze specyfikami pochodzącymi z niepewnego źródła.

Źródło informacji: https://aptekacud.pl

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *