Wyprawka dla przedszkolaka – niezbędna lista 

Przedszkole jest jednym z pierwszych kroków edukacyjnych u młodego człowieka, dlatego warto zadbać, aby pozyskiwał wiedzę w dobrych i korzystnych warunkach.

Podstawową rzeczą jest wyprawka dla przedszkolaka.

Pośród niej nie powinno zabraknąć:

Odzieży i obuwia na zmianę w przedszkolu

Każdy przedszkolak musi posiadać co najmniej dwie pary butów, jedną do chodzenia wewnątrz budynku, natomiast drugą do użytku poza budynkiem przedszkola. Nie może również zabraknąć odzieży na zmianę, małe dziecko z łatwością pobrudzi ubranie, np. podczas jedzenia lub zabawy. Zalecany jest zakup worka lub małego plecaka, najlepiej podpisanego imiennie, aby było wszystko uporządkowane.

Dla najmłodszych zalecany jest zakup śliniaczka, aby uniknąć pobrudzenia ubrania podczas jedzenia.

Wiele przedszkoli wymaga posiadania własnej piżamy oraz pościeli potrzebnej do leżakowania.

  • artykułów papierniczych

Aby móc kształtować się na przyzwoitym poziomie, należy zakupić dziecku podstawowe artykuły papiernicze, są to między innymi: ołówki, bloki papieru, gumki do mazania, klej, nożyczki dla dzieci oraz kredki.

  • artykułów pozwalających zadbać o higienę dziecka

Higiena jest jedną z najważniejszych zasad dobrego rozwijania się młodego organizmu.

Dla naszego dziecka uczęszczającego do przedszkola warto zakupić ręcznik do wycierania rąk, własne mydło, mały grzebień do włosów, szczoteczkę oraz pastę do zębów.

Niestety wyprawka dla przedszkolaka nie jest kosztem rzędu kilku lub kilkunastu złotych. Często jest ona o wiele większa i przekracza setki złotych. Należy pamiętać, że ta inwestycja nie jest jednorazowa. Każda rzecz z biegiem czasu zużywa się lub niszczy, dlatego regularnie trzeba kontrolować stan wyprawki.

Artykuł przygotowany we współpracy z http://przedszkoleswiatdziecka.edu.pl/

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *