Suplementy dla kobiet receptą na długie i zdrowe życie

Witaminy wspomagające młodość kobiet

Kobieta jest z natury delikatna i dlatego też potrzebuje odpowiedniej i zbilansowanej diety, która zapewni jej utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Na pierwszym miejscu, należy wziąć pod uwagę witaminy A, C i E. Są one o tyle ważne, gdyż pomagają w walce z wolnymi rodnikami i chronią przed wczesnym starzeniem się. Możemy je znaleźć w różnych suplementach, skierowanych dla płci pięknej i dostosowanych do cyklu miesiączkowego kobiet. Można je dostać w każdej aptece bez recepty.

Rodzaje suplementów diety przeznaczonych dla kobiet

Rynek zasypuje nas, coraz to większą liczbą różnych witamin i minerałów. Dlatego, też, wybór między suplementami diety różnych producentów, jest ogromny. Jednak najważniejsze, aby znajdowały się w nich, tylko te składniki, które faktycznie są niezbędne, aby wspomóc organizm każdej kobiety. I tak:

  •  wyciąg z żeń-szenia z witaminami dla kobiet po przebytych infekcjach i chorobach, pracujących fizycznie lub umysłowo bądź też dla tych, które szczególnie odczuwają zmęczenie
  •  miłorząb japoński poprawia pamięć i koncentrację. Polecany dla kobiet o słabo urozmaiconej diecie i pracujących umysłowo
  •  żeń-szeń z luteiną podobnie, jak miłorząb japoński, wpływa korzystnie na koncentrację i pamięć, a luteina chroni przed złym działaniem promieni słonecznych.  Dla kobiet o deficytach witaminowych.
  •  ekstrakt z izoflawonów sojowych z ekstraktem ze skrzypu polnego oraz pieprzu czarnego ma właściwości wzmacniające włosy, paznokcie i skórę, ale także chroniące organizm przed takimi chorobami jak: osteoporoza i chorobami układu krążenia. Ma także korzystne działanie na cykl miesiączkowy.
  • żelazo i wapń polepszają przemianę baterii. Są polecane dla kobiet, o szczególnych potrzebach, a więc: w ciąży i karmiących czy też mających duże niedobory żelaza.

Warto wspomnieć, iż żaden, nawet najlepszy pod względem składników suplement, nie zastąpi odpowiednio zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Może stanowić tylko jej uzupełnienie. Warto dostosować go do naszych indywidualnych potrzeb.

Więcej na https://fitwomen.pl

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *