Olejek z drzewa herbacianego

Często sięgamy po specjalistyczne kosmetyki, które łączą w sobie wiele funkcji. Nie zwracamy jednak uwagę na składy niektórych z nich, gdzie związki chemiczne w nich zawarte, miło właściwości leczniczych mogą podrażniać. Warto zwrócić szczególną uwagę, na produkty pochodzenia naturalnego, jak np. olejek z drzewa herbacianego.

Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego

Ma on działanie przede wszystkim bakteriobójcze i przeciwzapalne, szczególnie pomoże na problemy skóry trądzikowej. Olejek ten wspomaga prace gruczołów łojowych, odpowiedzialnych za wydzielanie sebum. To własnie ono odpowiada za problem świecenia się skóry, z którym walczy większość z nas. Większość kosmetyków, pomagających w walce z trądzikiem nadmiernie wysusza skórę. W przypadku olejku z drzewa herbacianego, ten problem zostaje wyeliminowany.  Usuwa zanieczyszczenia, przy jednoczesnym pobudzaniu do produkcji zdrowego naskórka.

Jak go wykorzystać?

Olejek z drzewa herbacianego, możemy stosować na różne sposoby, w codziennej pielęgnacji skóry. Warto dodać jego kilka kropel do innych kosmetyków, wzmocni to ich działanie, a także zapobiegnie przesuszeniu skóry. Można stosować go również jako zamiennik kremów używanych na dzień i na noc. Punktowo stosujmy go na powstałe wypryski, aby zmniejszyć ich widoczność, ale również się ich pozbyć. Wykorzystajmy go również do popularnej parówki na twarz, co oczyści nasze pory.

Inne właściwości

Drogocenny olejek, działa nie tylko na skórę twarzy. Możemy wykorzystać go jako remedium na problem łupieżu, a także w przypadku łojotokowego zapalenia skóry. Wystarczy dodać niewielką ilość, do naszego ulubionego szamponu i wmasować w skórę głowy. Olejek z drzewa herbacianego pomoże zadbać też o nasze stopy. Szczególnie jeśli dotyka nas przypadłość nadmiernego się ich pocenia lub grzybica. Warto dodać kilka kropel do wody i wymoczyć stopy. Przy regularnym stosowaniu, efekty będą spektakularne.