Jakie wyróżniamy odmiany marihuany?

Jeśli chodzi o nasiona marihuany, to na rynku mamy dostępnych masę odmian. Każda z odmian różni się przede wszystkim działaniem. Czynnikiem głównym, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za działanie oraz za moc konopi jest zawartość THC. Wszystkie osoby, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z marihuaną powinny poznać najpopularniejsze rodzaje marihuany. Odmiany marihuany to: Sativa oraz Indica.

Najczęściej wybierane konopie indyjskie

Nie da się ukryć, że indyjskie konopie stanowią jeden z gatunków najpopularniejszej używki. Ten rodzaj konopi wyrodzi się bezpośrednio z Indii, Pakistanu oraz Afganistanu. Są to okolice górskie. Odmiany Indica są krępe oraz przysadziste. Pąki wręcz kuszą nas aromatem. Indica kwitnie zdecydowanie w szybszy sposób, a niżeli Sativa. Jest to bowiem między czterdzieści pięć, a sześćdziesiąt dni. Dodatkowo doznania są bardzo odmienne. Konopie Indica zapewniają swoim użytkownikom błogi relaks. Jest to osiągane dzięki podwyższonej zawartości CBD. Konopie indyjskie dodatkowo zwiększają takie doznania jak dotyk, smak oraz dźwięk. Można także uzyskać nasenne działanie, ale już w ilościach znacznie większych. Odpowiednio wysokie stężenie CBD zauważone zostało przez naukowców, którzy zajmują się wykorzystywaniem nasion marihuany w medycynie.

Coś więcej o szczepie Indica

Szczepy Indica są podstawą niektórych leków, które są na bazie marihuany. W zasadzie jak i Sativa tak też Indica posiada swoje odmiany specjalne. Do szczególnie polecanych oraz do najpopularniejszych należą odmiany Kushs. Wywodzą się one z Afganistanu górskiego. Klasyczny Kush dzieli się na kilka rodzajów. Przede wszystkim jest to OG Kush. Jest to chyba najpopularniejsza odmiana indyjki. Wyróżnia się „z tłumu” pobudzającymi efektami na umysł oraz na ciało. Bardzo wysokie jest stężenie THC. Wynosi ono bowiem między piętnaście, a dwadzieścia procent. Kolejna znana odmiana to Bubba Kush. Odmiana ta charakteryzuje się intensywnym oraz przyjemnym aromatem. Wyróżnia się odprężającym działaniem. Dodatkowo jej cechą charakterystyczną jest krótki okres kwitnienia oraz także łatwość uprawy. Bubba Kush jest także najpopularniejszą odmianą w Ameryce. Stężenie THC wynosi dokładnie osiem procent. Dodatkowo charakterystyczne jest tutaj działanie długotrwałe. Kolejna odmiana to Critical Kush. Jest to połączenie Critical mass oraz OG Kush. Posiada ona właściwości, które łagodzą ból. Smak jest lekko cytrusowy oraz bardzo wyrazisty. Wyczuwalna jest nuta kwasowości.

Kolejne godne polecenia odmiany

Kolejnymi odmianami godnymi poleceniami są odmiana Tahoe oraz Lemon Kush. Ta pierwsza jest w sześćdziesięciu procentach indica oraz w czterdziestu procentach sativa. Ma odpowiednio wysoką zawartość THC. Jest to zatem gatunek o przeznaczeniu dla cierpiących osób na przykład na bezsenność przewlekłą. Druga odmiana, czyli Lemon Kush pomaga zwalczać bezsenność, ból oraz depresję. Zapewnia dodatkowo uczucie relaksu oraz ulgi. Wyczuwalne są w smaku nuty cytrusów.

Źródło informacji: https://www.taniesianie.pl/