Makijaż permamentny- na co zwrócić uwagę przed i po zabiegu

Makijaż permanentny to rysunek w formie tatuażu na twarzy, po przez aplikuje barwnika płytko w skórę (ok. 1 mm). Ma wydobywać kobiece piękno bez konieczności poprawek makijażu w ciągu dnia. Może poprawić znacząco rysunek ust, brwi lub zaakcentować kreską nasze oczy(zazwyczaj nad górną powieką). Taki makijaż może utrzymywać się od 1 roku nawet do kilku lat, związane jest to z wymianą komórek naskórka (złuszczaniu się). Od razu po naniesieniu ma bardzo intensywną barwę ale kolor blednie po około tygodniu i przyjmuje właściwą barwę. Jeżeli po tym czasie wyjdą jakieś niedociągnięcia powinno się poddać korekcie.

Jak się przygotować?

Przede wszystkim należy znaleźć renomowany salon medycyny estetycznej lub kosmetyczny, który posiada certyfikaty potrzebne do wykonywania tego typu usług. Można wykonać makijaż permanentny w Zielonej Górze, oraz każdym innym mieści. Tylko ważne jest aby znajdowali się tam specjaliści z praktyką kosmetologiczną. Warto przebierać w ofertach, wybierając salony z dużym doświadczeniem, ponieważ ten makijaż zostanie na długi czas.

Wszystko zależy od tej partii na którą będzie nanoszony rysunek i odpowiednio jeżeli chodzi nam o makijaż oczu lub brwi nie można przez miesiąc przed robić henny na włoskach, ani regulować brwi 2 tygodnie przed zaplanowanym zabiegiem (zapobiegnie to ewentualnym podrażnieniom). Jeżeli chodzi o usta to nie można mieć aktywnej opryszczki, ponieważ kosmetolog wtedy odmówi wykonania usługi. Ważne jest też, tak jak to przed każdym zabiegiem aby nie spożywać alkoholu, nie opalać się, nie zażywać leków, które rozrzedzają krew.

Jak przebiega rekonwalescencja?

Sam zabieg nie jest strasznie długi, trwa do dwóch godzin. A potem niestety przez parę dni utrzymuje się obrzęk, który stopniowo się zmniejsza. Dlatego myśląc o makijażu permanentnym warto wziąć to pod uwagę, że warto go robić np. przed weekendem. Trzeba pamiętać aby przez najbliższe dwa tygodnie nie chodzić do sauny ani się nie opalać.

A później można się cieszyć z trwale podkreślonego świeżego spojrzenia albo pięknie podkreślonych ust. Zabieg można powtarzać po kilku latach, gdy barwnik jest już niewiele widoczny.

 

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *