Dlaczego warto zainwestować w szynę CPM?

Szyna CPM to wspaniałe urządzenie, które pomoże Ci szybciej wrócić do pełnej sprawności po operacji stawu kolanowego lub biodrowego. Ćwiczenia na tym sprzęcie nie sprawią Ci żadnego kłopotu. Sprawdź, na co dokładnie wpływa rehabilitacja przy pomocy tej maszyny i kiedy należy sięgnąć po to rozwiązanie. Czy lepiej jest kupić, czy wypożyczyć sprzęt od placówek prowadzących wynajem i serwis szyn CPM?

Jakie rezultaty można osiągnąć z pomocą szyny CPM?

Szyna CPM pozwala na wykonywanie ćwiczeń biernych. Cechą charakterystyczną tej aktywności jest to, że nie angażuje się tutaj mięśni. Dlatego jest to doskonała opcja dla osób, które doświadczyły urazu i nie mogą pozwolić sobie na angażowanie pełnej siły do pracy. Ćwiczenia z użyciem szyny CPM sprawdzą się u pacjentów z porażeniami wiotkimi i spastycznymi. Co więcej, zapewnia doskonałe rezultaty w przypadku niedowładów znacznego stopnia. Szyna CPM może okazać się ogromnym krokiem naprzód, jeśli chodzi o powrót do sprawności. Stanowi cudowne wsparcie w rehabilitacji.

Kiedy można zacząć ćwiczyć na szynie CPM?

Wszystko zależy od stanu pacjenta i rodzaju urazu. Zasadnicze znaczenie ma tutaj też wiek konkretnej osoby, a także poziom sprawności. Najlepiej skonsultować to z lekarzem. Jednakże często proponuje się poruszanie operowaną kończyną już po upływie 24 godzin od zabiegu.

Czy kupić szynę CPM?

Szyna CPM to kosztowny wydatek. Najlepiej wypożyczyć sprzęt na czas rehabilitacji od placówek, które prowadzą wynajem i serwis szyn CPM. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale także miejsce w domu!

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *