Czy można nosić tylko jedną soczewkę?

Masz wadę tylko na jednym oku? Zastanawiasz się, czy jest możliwość noszenia soczewki tylko na oku z wadą wzroku? Jak najbardziej tak! Nie musisz kupować dodatkowo soczewek z mocą „0” na oko zdrowe jak ma to miejsce w okularach korekcyjnych.

Często myślimy, że jeśli występuje wada wzroku, to dotyka ona obu oczu, jest to jednak mylne przekonanie i zdarza się, że korekcja jest potrzebna tylko na jednym oku. W przypadku okularów korekcyjnych stosowane jest po prostu jedno szkło okularowe korekcyjne a drugie bez żadnej mocy. Sprawa się komplikowała, jeśli wada na jednym oku była duża, co miało swoje odzwierciedlenie w grubości szkła korekcyjnego i różnicy między poszczególnymi szkłami. Wtedy zaleca się stosowanie soczewki kontaktowej.

Wygodniejsze soczewki

Kwestia soczewek jest odrobinę inna, nawet lepsza, gdyż nosząc tylko jedno szkło kontaktowe, dodatkowo oszczędzamy na zakupach. Jedno opakowanie wystarcza na naprawdę długo.

Dobór soczewek kontaktowych oczywiście powinien odbyć się pod okiem specjalisty. Podczas wizyty często możemy otrzymać nawet darmowe soczewki próbne. Wspólnie z ekspertem należy zastanowić się jaki tryb noszenia soczewek będzie najlepiej sprawdzał się u Ciebie. Do wyboru masz soczewki jednodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne.

Wybór odpowiednich

Jeśli nosisz soczewki często i nie przeszkadza Tobie ich codzienna pielęgnacja – wybierz soczewki wielokrotnego użycia, do których będziesz potrzebował płynu pielęgnacyjnego oraz specjalnego pojemniczka do ich przechowywania. W zależności od Twojego wyboru, parę soczewek 2-tygodniowych możesz nosić przez 14 dni, a miesięczne przez 30 dni.

A jeśli wybierasz oszczędność czasu, pomyśl o jednodniówkach – nie wymagają codziennego czyszczenia, gdyż codziennie zakładasz na oczy świeżą parę soczewek.

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *